Podziel siê z nami swoj± opini± na Facebook.com


Będy usterki unikaty POL3536_PERF_FULL

Boże Narodzenie znaczek dziurkowany
Rok wydania: 1997
Cena:
300 PLNuntitled document
fischer no.3536 boże narodzenie wydanie 1997

sample image

przeznaczenie i sposób użycia.

od 1996 roku pwpw s.a. umieszcza na opakowaniach arkuszy wzory jakie znajdują się w paczce. są to znaczki z oryginalnych arkuszy unieważnione przez wielokrotne wybicie perforatorem napisu "wzór".

zwykle były to opakowania po 100 arkuszy tego samego wydania z naklejonym w prawym górnym rogu paczki znaczkiem dziurkowanym. podstawowym celem była wizualna identyfikacja paczek, które rozsyłano z centralnego magazynu do poszczególnych urzędów pocztowych.

znaczki perforowane z tego okresu zachowały się w bardzo niewielkich ilościach albowiem opakowanie było najczęściej przez pracowników poczty wyrzucane lub bezpowrotnie niszczone.największą wartość mają perforowane znaczki pocztowe na wycinkach. naklejone na szary papier pakunkowy dokumentują sposób ich użycia.

niektóre mają uszkodzoną perforację ale nie umniejsza to ich wartości i rzadkości. pokazuje bowiem, jakie było ich przeznaczenie.

o rzadkości tych wydań świadczy brak informacji o istnieniu takich znaczków w katalogach filatelistycznych . jedynie internetowy serwis filatelistyczny http://www.kzp.pl/index.php?artykul=dfl-kal podaje informację o stosowaniu takiej techniki oznaczania paczek ze znaczkami

sample image
 

powiększony fragment z perforacją.

 

rarytasy znaczków polskich.